--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

7 skvelých dôvovov prečo siahnuť po jablku každý deň

18.05.2018 | 2898x Zhliadnutie | Strava

Jablká sú vynikajúce. Obsahujú flavonoidy, antioxidanty a vlákninu, ktoré sú potrebné pre zdravie organizmu a pomáhajú znížiť riziko vzniku srdcových ochorení, cukrovky, vysokého tlaku či dokonca rakoviny.

 

Jablone boli pestované už v časoch antického Grécka a Ríma. Rôzne kultivary jabĺk prichádzajú s celým radom charakteristík, vrátane rôznych veľkostí, farieb, textúr a chutí.

Jablká majú veľmi málo kalórií, neobsahujú nasýtené tuky ani cholesterol, zato sú bohaté na vlákninu. Taktiež obsahujú veľké množstvo vitamínu C, niektoré vitamíny skupiny B i početné minerály ako draslík, fosfor či vápnik.

 

7 výhod prečo pravidelne konzumovať jablká: 

 1. Pretože pomáhajú pri prevencii cukrovky: Najmä ženy, ktoré pravidelne jedia jablká majú menšiu pravdepodobnosť vzniku cukrovky 2. typu; pretože jablká obsahujú rozpustnú vlákninu, ktorá reguluje výkyvy hladiny cukru v krvi.
 2. Upravujú hladinu cholesterolu: Vláknina v jablkách sa taktiež viaže s tukmi v črevnom trakte, a to prispieva k nižšej hladine cholesterolu.
 3. Zlepšujú trávenie: Opäť platí, že vláknina je dôvodom, prečo jablká majú kladný vplyv na vyváženie zažívacieho systému tela.
 1. Pomáhajú regulovať hmotnosť: Pri odporučení znížiť hmotnosť, odborníci zvyčajne odporúčajú stravu bohatú na vlákninu. Jablká vďaka vláknine pomôžu zahnať hlad a tak eliminujú konzumovanie priveľkého množstva veľa kalórií.
 2. Posilňujú imunitný systém: Červená jablká obsahujú určitý druh antioxidantu, ktorý ako bolo v poslednej dobe zistené, pomáha znížiť príznaky stresu a týmto spôsobom napomáhajú správnemu fungovaniu imunitného systému.
 3. Znižujú riziko vzniku rakoviny: Americká asociácia pre výskum rakoviny, Cornell University a National Cancer Institute v USA uviedla, že pravidelná konzumácia jabĺk môže znížiť riziko pre určité druhy rakoviny.
 4. Pozitívne ovplyvňujú stav chrupu: Konzumáciou jabĺk  je stimulovaná produkcia slín, ktoré pomáhajú znižovať hladinu baktérií v ústnej dutine, takto jablká pomáhajú znižovať riziko vzniku zubného kazu.

 

Zaujímavosti o jablkách:

 • Viete, že v Číne sa slovo jablko vyslovuje ako „ping“, čo taktiež znamená mier?
 • Jablká obsahujú až do 25 % vzduchu, a ten je dôvodom, prečo jablká na vode„plávajú“.
 • Podľa Guinnessovej knihy rekordov je na svete jabloň až 172 stôp a 4 palce vysoká
 • Väčšina jabĺk sa stále oberá ručne.
 • Jablká sú vraj (po pomarančoch) druhé najcennejšie ovocie pestované v USA.
 • Dozrejú až 10-krát rýchlejšie, ak ich necháte vonku a neodložíte do chladničky.
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment