--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

6 vecí, ktoré sa dejú s telom, keď má málo vody

12.08.2018 | 3361x Zhliadnutie | Zdravie

V horúčavách akosi povedome pijeme viac vody. Ale pitný režim je dôležitý v každom ročnom období a keď nepijete dostatočne, zdravotné problémy, zlá nálada i horšia myseľ a nakoniec aj vrásky sa čoskoro objavia.

 

 

1. Ak nepijete počas dňa dosť vody, máte väčšiu pravdepodobnosť, že sa čoskoro objavia zdravotné problémy. Vyšší príjem vody bol spojený so zníženou šancou dostať obličkové kamene, rakovinu močového či hrubého čreva a infarktu.

 

2. Bez dostatočného prísunu vody metabolizmus pracuje na nižšie obrátky. Vo svojej knihe The Secret Water, doktor Howard Murad uvádza, že bazálny metabolizmus človeka (spálené kalórie v pokoji), pracuje rýchlejšie a efektívnejšie, keď je organizmus dostatočne hydratovaný.

 

3.Málo vody znamená aj ťažšie myslieť a potrebovať viac času na dokončenie úloh. Na Inštitúte psychiatrie na King College London v roku 2011, vedci zistili, že mozog dehydratovaných tínedžerov sa scvrkol, a keď ich požiadali, aby hrali hry, v ktorých sa vyžadovalo riešenie, síce hrali rovnako dobre ako tí, ktorí pili dosť, ale na riešenie ich mozog potreboval viac času. Dobrou správou je, že pitná voda obnoví mozog do jeho normálnej veľkosti. 

 

4.Počas dostatočnej hydratácie môžete jesť viac. Štúdia z roku 2010 na 45 dospelých v Inštitúte pre verejné zdravie potvrdila, že tí, ktorí vypili pohár vody pred každým jedlom, spotrebovali o 75 – 90 menej kalórií počas jedla.

 

5.Ak nepijete dosť vody, budete mať viac vrások. Dr. Murad zistil, že ak je v tele vody dosť, tá vypĺňa jemné linky i vrásky a taktiež oživuje matnú pleť.

6.Málo vody = zlá nálada. V roku 2008 odborníci z Tuftskej univerzity rozdelili dobrovoľníkov do dvoch skupín a podrobili ich v rozpätí 60 – 75 minút aeróbnemu cvičeniu vo vysokom tempe. Dehydratovaná skupina hlásila pocity: veľkej únavy, zmätenosti, spupnosti, depresie a napätia.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment