--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---
Upozornenie na stiahnutie výrobku BELLY CARE z predaja
 

6 najzaujímavejších faktov o uhorkách

20.08.2018 | 2133x Zhliadnutie | Zdravie

Uhorky patria do nášho jedálnička po celý rok, no v lete a horúčavách nám pomáhajú zavodniť organizmus, schladiť, hoci nie sú vytiahnuté priamo z chladničky a navyše pre svoj sýtiaci účinok sú skvelou voľbou na olovrant či ľahkú letnú večeru.

 

Prečo treba často jesť uhorky?

 

Uhorky sú plné protizápalových, antioxidačných a protirakovinových látok. Odborníci sa v súčasnosti zameriavajú na konkrétnu skupinu zlúčenín nazývaných cucurbitacíny, ktoré majú sľubné účinky pri prevencii a liečbe rakoviny. Taktiež obsahujú vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6), kyselinu listovú, vitamín C, vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík a zinok.

 

 

  1. Uhorky obsahujú veľa vody

Uhorky obsahujú približne 96 % vody a patria do rodiny melónov. Už konzumácia jednej priemerne veľkej uhorky dodá telu toľko vody ako pohár vody. Pre vysoký podiel vody je najlepšie ich jesť surové. Nakrájajte si uhorku na plátky a “chrumkajte” večer pri televízore alebo kedykoľvek vás prepadne chuť dať si niečo pod zub. Vláknina a voda totiž majú skvelý sýtiaci účinok.

 

 

  1. Odstraňujú zápach

Máte dôležité stretnutie a potrebujete sa narýchlo zbaviť zápachu z úst? Účinnú pomoc vám poskytne kúsok uhorky, ktorý si vložíte do úst na 30 sekúnd. Fytolátky, ktoré uhorky prirodzene obsahujú zabijú baktérie, ktoré sú zodpovedné za vyvolanie zápachu.

 

  1. Pomôžu aj po “opici”

Ak ste to večer prehnali s alkoholom, ráno určite siahnite po uhorkách. Tie totiž obsahujú cukor, vitamíny skupiny B a elektrolyty na rýchle doplnenie látok, ktoré telo stratilo a organizmus tak pomôžu udržať v rovnováhe. Vraj ak si doprajete zopár koliesok uhorky ešte v ten večer, ráno vás nebude trápiť ani bolesť hlavy.  

 

  1. Vedia doplniť stratenú energiu 

Ak sa popoludní v práci cítite bez energie, oplatí sa mať poruke namiesto energetických nápojov práve uhorky. Skvelý kokteil sacharidov a vitamínov vám pomôže opäť sa naštartovať a v tomto prípade skutočne môže platiť, že uhorky dávajú krídla. J

 

  1. Sú ideálnym pomocníkom aj do kúpeľne

Potrebujete rýchlo očistiť kúpeľnu úplne BIO? Plátkom uhorky poutierajte vodovodné batérie, umývadlo… Takto poutierané plochy zostanú bez čmúh a navyše čisté aj lesklé. Vraj ak prejdete kúskom uhorky po kraji zrkadla, nebude sa rosiť.

 

  1. Schladia v horúčavách

Viete, že existuje výraz “chladný ako uhorka”? To je z dôvodu, že pri konzumácii uhorky ostane v ústach pocit chladu, hoci ste ich pred konzumáciou nechladili v chladničke.

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí
a vitamínový doplnok na posilnenie imunity zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment