--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

5 účinných večerných drinkov na chudnutie aj detox

19.12.2018 | 12104x Zhliadnutie | Chudnutie

Existuje niekoľko účinných prírodných prostriedkov, ktoré môžu pomôcť telu spáliť tuk , schudnúť aj detoxikovať pečeň a to všetko počas spánku. Stačí len vedieť prečo, kedy a čo zaradiť do pitného režimu.

 

Prečo je pečeň taká dôležitá?

Pečeň má mnohorakú funkciu v organizme, vrátane schopnosti čistiť krv, podporiť trávenie tukov aj urýchliť metabolizmus, a to je dôležité vedieť nielen pre tých, ktorých trápi obezita ale všetkým, ktorí túžia zhodiť viac ako iba 1 či 2 kilogramy nadváhy. 

V akom stave sa nachádza naša pečeň predovšetkým závisí od výberu stravy a od prostredia v ktorom sa väčšinu času nachádzame. Zvyčajne však skonzumuje pomerne veľa nezdravých potravín a pohybujeme sa v prostredí plnom chemikálií či toxínov. Všetky tieto aspekty zaťažujú našu pečeň, preto je veľmi dôležité dopriať pečeni pravidelnú očistnú kúru, ktorá pomôže eliminovať negatívne vplyvy a obnoviť jej optimálne zdravie. To sa v konečnom dôsledku prejaví tým, že zdravá pečeň umožní spáliť tuk a teda zbavíme sa neželaných kilogramov oveľa efektívnejšie a dokonca úplne pohodlne – počas spánku. 

 

Týchto 5 nápojov sa oplatí vyskúšať

Nižšie uvedené nápoje môžu byť pomocníkmi v podpore fungovania zdravej pečene, jej detoxikácii, pretože pečeň vraj najlepšie funguje medzi jednou a treťou rannou hodinou, najlepšie urobíte, ak tieto nápoje budete piť večer, jednu hodinu pred spaním a potom už len stačí nechať telo odpočívať.

 

  1. Voda s citrónom

Tento nápoj pre vás nebude zrejme novinkou a pravdepodobne viete, že počas dňa je vhodné do pitného režimu zaradiť aj vodu s citrónovou šťavou, prípadne, že práve týmto nápojom by váš deň mal začať. Citróny sú známe svojimi diuretickými vlastnosťami aj tým, že výrazne pomáhajú zlepšovať funkciu pečene.

Pripravte si nápoj takto: Vodu prevarte a nechajte mierne vychladnúť. Potom do pohára nalejte vodu spolu so šťavou z jedného citróna a miešajte, kých sa šťava prepojí s vodou. Pite hodinu pred spaním ešte TEPLÉ po dobu troch týždňov. 

 

  1. Harmančekový čaj

Harmanček je známy svojimi protizápalovými a upokojujúcimi účinkami a preto je vhodným nápojom pred spaním. Vďaka antioxidantom, ktoré obsahuje, prečisťuje hĺbkovo pečeň, sedatívne vlastnosti zase pôsobia upokojujúco na nervový systém, zmierňujú stres a zlepšujú spánok. Vďaka protizápalovým vlastnostiam je vhodný aj pre tých, ktorí trpia zapálenými svalmi a tkanivami. Harmanček sa odporúča lúhovať po dobu 10 minút a harmančekovú kúru robiť cca 7 dní. 

Dobré je však o ňom tiež vedieť, že harmanček môže byť aj alergénom, preto ho treba používať s rozumom.

  

  1. Zázvorový čaj 

Zátvor v kombinácii s citrónom je perfektnou kombináciou, najmä ak sa týka chudnutia a podpory celkového zdravia. Citrón aj zázvor obsahujú vitamín C a ďalšie antioxidanty, ktoré posilňujú imunitný systém a urýchľujú metabolizmus. Zázvor má tiež silné protizápalové vlastnosti a termogénne účinky, ktoré sú prospešné v boji s celulitídou a pri detoxikácii. 

Citróny tiež prispievajú k posilneniu imunitného systému, detoxikácii a navyše znižujú opuch brucha. 

Zalejte nastrúhaný zázvor prevarenou vodou, pridajte šťavu z polovice citróna, premiešajte a nechajte lúhovať 10 – 15 minút. Pite 3X do týždňa večer , hodinu pred spaním.

 

 

  1. Mätový čaj

Mäta je veľmi zdravá bylinka a čaj z nej má schopnosť zlepšiť trávenie po ťažkom jedle. Prírodné silice, ktoré mäta obsahuje, zvyšujú schopnosť nášho organizmu eliminovať zvyšky odpadových látok z hrubého čreva aj pečene. 

Lístky mäty po zaliatí nechajte lúhovať po dobu 2 minút a následne vypite ešte vlažný. Túto kúru z mäty popíjajte hodinu pred spaním po dobu 3 týždňov. 

 

  1. Nápoj z ovsených vločiek

Ovsené vločky sa radia k veľmi prospešným potravinám, sú bohaté na minerály, vitamíny aj vlákninu, teda všetko dôležité pre zdravé trávenie aj čistenie pečene. Tento nápoj má tiež relaxačný účinok, ktorý podporuje pokojný spánok a vyvoláva pocit pokoja pred spaním. 

½ šálky ovsených vločiek (používajte tie s označením BIO alebo organické) namočte na 7 hodín do vody, potom ich v sitku opláchnite, pridajte filtrovanú vodu, 1 čl mletej škorice a dôkladne rozmixujte. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment