--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

21 účinných rád ako sa zbaviť bruška

20.02.2023 | 5501x Zhliadnutie | Šport, Chudnutie

Tukové vankúšiky v oblasti pásu trápia nielen ženy ale aj mnohých mužov. Okrem toho, že ide o nie veľmi estetickú záležitosť, oveľa väčším problémom je, že tuk uložený v oblasti brucha predstavuje a mnohé zdravotné riziká. Najmä z tohto posledného dôvodu je potrebné urobiť všetko preto, aby centimetre v páse ubúdali. Nechajte sa inšpirovať.

 1. V prvom rade by ste si mali osvojiť zvyk vypiť pohár vody pred každým jedlom. 
 2. Nenechajte sa vyhladovať, ale jedzte v pravidelných intervaloch, ideálne 5x denne.
 3. Pri každom stolovaní by ste si na jedlo mali vymedziť dostatočne dlhý čas, aby ste pokrm jedli pomaly a dôkladne požuli. Ak budete jesť pri počítači, zjete oveľa, oveľa viac a navyše si jedlo, ktoré konzumujete, nevychutnáte, možno budete premýšľať aj nad tým, čo ste to vlastne zjedli. 
 4. Každý deň venujte cvičeniu aspoň 20 minút. 
 5. Dodržiavajte odporúčanú veľkosť porcie, v prípade neutíchajúceho hladu radšej siahnite po bielkovinách v kombinácii so zeleninou.
 6. Dbajte na správne držanie tela, vystrite chrbát, lopatky stiahnite k sebe a stiahnite bruško. Aj správny postoj tela má vplyv na posilnený stred tela, tzv. core.
 7. Plávajte vždy, keď máte príležitosť. Ak počas týždňa nestíhate nájsť si čas na plaváreň, nevadí, dovolenka či prázdniny sú skvelou príležitosťou venovať sa práve tejto aktivite. 
 8. Pri cvičení sa zamerajte tiež na cviky, ktoré posilňujú už vyššie spomínaný stred tela, tzv. core.
 9. Nemaškrťte a neprejedajte sa. Z času na čas sa sladkému pokušeniu odolať nedá, no problém vznikne, ak si bez častého maškrtenia nedokážete predstaviť život. 
 10. Keď necvičíte každý deň, pohybovej aktivite sa venujte aspoň 3x do týždňa ale v tomto prípade dbajte na to, aby ste si poriadne precvičili celé telo. 
 11. Dôležitou záležitosťou pri zbavovaní sa bruška je nevyhýbať sa raňajkám. Ak nie ste raňajkovať zvyknutý, existuje riešenie v podobe smoothie a pod. Ale to vám najlepšie poradí výživový špecialista. 
 12. Dodržiavať pitný režim je dôležité v každom ročnom období. Každý človek má iný metabolizmus a preto ak ste už boli vo Svete zdravia, zrejme viete, koľko vody by vaše telo malo ideálne prijať. Ak to neviete, všeobecne sa odporúča vypiť cca 8 pohárov vody denne. 
 13. Pri chudnutí by malo byť pitie alkoholu tabu, keďže alkohol obsahuje veľa prázdnych kalórií, ktoré sa prijímajú najmä večer, organizmus ich už nedokáže dobre spáliť. Alkohol tiež zaťažuje pečeň, orgán, ktorý sa podieľa na detoxikácii organizmu. 
 14. Pri chudnutí je potrebné vyhýbať sa fast foodom aj nápojom s bublinkami, ktoré podnecujú chuť do 'dalšieho jedenia. 
 15. Zbytočne sa nestresujte myšlienkou, že počas chudnutia budete hladný. Stačí mať vždy poruke nakrájanú napr. uhorku alebo mrkvu, ktoré pomôžu preklenúť kritické minúty. 
 16. Dbajte na to, aby vaše jedlo na tanieri bolo vždy ozdobené farebnou zeleninou, pretože aj oči jedia. 
 17. Počas chudnutia je dôležité zaradiť do jedálnička vlákninu, preto jedzte viac ovocia v doobedňajších hodinách a poobede si zase doprajte veľa zeleniny. 
 18. K chudnutiu patrí aj regenerácia a to nielen tela ale aj mysle. Denne by ste mali meditovať, resp. vyhradiť si sám pre seba aspoň 10 minút. Rovnako aj dostatočne dlhý spánok pomáha zmenšiť bruško.
 19. Pohyb je život, keď spohodlnejú nohy, spohodlnie aj myseľ, preto sa hýbte všade, kde je to možné a k pohybu patrí napr. aj vymeniť chôdzu po schodoch za výťah.
 20. Neustále udržujte svoju motiváciu aktívnu a povzbudzujte sa k prekonaniu svojho osobného rekordu. 

21. Nepodľahnite nudnej rutine a cvičenia obmieňajte, aj keď chcete schudnúť najmä v oblasti bruška, dôležité je precvičovať celé telo a nezameriavať sa len na jednu partiu. Preto cvičte jogu, brušáky aj plank a sledujte váš pokrok.

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment