--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

10 závažných faktov o strese

21.06.2018 | 3421x Zhliadnutie | Zdravie

Stres - sprievodca dnešnej uponáhľanej doby sa stáva neželaným spoločníkom. Ak zabúdate harmonizovať organizmus, môže sa to prejaviť niektorým z týchto príznakov, priberanie nevynímajúc.

 

1. Bolesti hlavy

Keď ste v strese, hormóny vyvolajú  neurochemické procesy vo vašom mozgu, ktoré stimulujú nervy a spôsobia, že cievy sa zduria. Výsledok: tenzné bolesti hlavy a migrény. Štúdie ukázali, že ľudia, ktorí praktizujú relaxačné a antistresové cvičenia si zároveň znížia frekvenciu bolestí hlavy o 35 - 50 percent.

 

2. Pálenie záhy

Drobné nepríjemnosti ako keď sa napr. ponáhľate do práce alebo na dôležitú schôdzku, oblejete sa rannou kávou a namiesto odchodu sa musíte ísť prezliecť, alebo stojíte v dopravnej zápche a už tušíte, že rodičovské združenie nestihnete..., žalúdok sa stiahne a cítite sa v nepohode. Takéto ale i významné životné zmeny môžu narušiť funkciu čriev a spôsobiť zažívacie problémy. Úzkosť a stres môžu spôsobiť zvýšenú produkciu žalúdočnej kyseliny a vy začnete pociťovať pálenie záhy, či spomalenie práce žalúdka a to môže mať za následok plynatosť a nadúvanie.

 

3. Prechladnutie

Aj v obyčajnom prechladnutí môže mať „prsty“ obyčajný stres. Stres totiž potláča správne fungovanie imunitného systému a ľudia, ktorí sú často v strese, spravidla bývajú aj častejšie chorí. V štúdii na Carnegie Mellon University v Pittsburghu, výskumníci podrobili účastníkov výskumu kontaktu s vírusmi prechladnutia a zároveň skúmali, čo sa odohráva v ich živote. Zistili, že ženy rovnako ako aj muži mali dvakrát vyššiu náchylnosť ochorieť vtedy, ak sa v ich živote vyskytol stres napr. v podobe „zlého“ manželstva, nezamestnanosti atď.

 

4. Ponocovanie 

Ak vás čaká náročný deň, často sa stáva, že v noci sa vám nedarí zaspať, lebo vaša myseľ „bzučí“ a nedokáže sa utíšiť. Opäť je príčinou nespavosti stres a môžete sa ocitnúť v bludnom kruhu – ak sa dobre nevyspíte, následne môže byť riešenie problémov náročnejšie, môžete byť podráždenejší, nedokážete sa sústrediť, prípadne pociťujete úzkosť a následne sa vášmu organizmu znižuje schopnosť vysporiadať sa s infekciou.

 

5. Pozor na priberanie!

Mnoho ľudí reaguje na stres návalom hladu. „Keď organizmus pociťuje stres, uvoľňuje adrenalín a kortizol, hormóny, ktoré vyvolajú pocit hladu, pretože organizmus sa snaží chrániť a chce získať dostatok energie“ vysvetľuje Pamela Peek, MD, z University Maryland School of Medicine, v Baltimore. Takže teraz už tomu rozumiete, prečo sa vyberiete do bufetu vždy, keď vás šéf zahltí ďalším nemožným termínom? :)

 

6. Boľavý chrbát

Fyzická námaha môže vyvolať akútnu bolesť chrbta, ale výskumy naznačujú, že väčšina chronických bolestí chrbta môže byť spôsobená stresom. Napätie totiž spúšťa sympatický nervový systém na zníženie prietoku krvi do svalov, čo svaly robí náchylnejšími ku kŕčom.

 

7. Nepekná pokožka

Stres môže mať vplyv na hladinu androgénu, mužského hormónu, ktorý môže vyprovokovať mazové žľazy  k vyššej produkcii, čo následne vedie k upchatým pórom a vyrážkam. Stres taktiež stimuluje nervové zakončenia pokožky, čo môže spôsobiť vzplanutia ochorení kože od ekzému až po lupienku. Dokonca aj za vznik oparu môže stres. Ten zníži fungovanie imunitného systému, rýchlo zaktivuje vírusy a vyvolajú opar.

 

8. Pomalšie hojenie

Štúdie z Ohio State University v Columbuse zistili, že psychický stres môže predĺžiť liečbu zranení. Lekári v štúdii rozdelili ženy malými poraneniami kože na predlaktí do dvoch skupín,  v prvej boli tie, ktoré sa okrem svojho poranenia starali navyše o chorých príbuzných a druhú skupinu tvorili ženy, ktoré chodili výlučne na ošetrenia so svojím poranením. Napriek tomu, že ich ošetrovali presne rovnakými metódami čistenia a bandážovania, rany žien, ktoré boli zároveň opatrovateľkami  sa liečili v priemere o deväť dní dlhšie.

 

9. V strese môžete zabudnúť aj na mená svojich detí

Vaša opatrovateľka mešká, vy máte pred dôležitým konferenčným hovorom a váš predškolák chce spláchnuť mačku do záchodu. Pri pokuse nakričať naňho, aby prestal, ho oslovíte menom jeho brata. Kto sa tu teda „zbláznil“? James McGaugh, Ph.D., riaditeľ Centra pre neurobiológiu učenia a pamäte na University of California v Irvine vysvetľuje: „Vysoké hladiny stresového hormónu kortizolu môžu dočasne zhoršiť schopnosť vyvolať dobre známe informácie. Dokonca výskum naznačuje, že chronický stres môže zapríčiniť až poškodenie mozgových buniek“.

 

10. Ťažšie otehotnenie

Stres negatívne ovplyvňuje každý orgán v tele, vrátane reprodukčného systému a čím viac stresu a depresií sprevádza ženu, tým je menej pravdepodobné, že otehotnie. Dobrou správou však je, ak sa naučí používať relaxačné techniky a zručnosti na zvládanie stresu, nielenže výrazne zvýši šancu na otehotnenie, ale taktiež bude zdravšia aj šťastnejšia.  

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment