--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

10 príznakov, kedy lymfatický systém nefunguje

03.07.2018 | 36996x Zhliadnutie | Zdravie

Únava, priberanie či zadžiavanie vody... aj toto sú príznaky nefungujúceho lymfatického systému.

 

Lymfatický systém býva pomerne často podceňovaný, hoci tento systém prechádza naprieč celým telom, aby odstraňoval odpad z buniek aj podporoval správne fungovanie imunitného systému.

Lymfa alebo lymfatická tekutina je poháňaná dýchaním a pohybom svalov cez uzliny, čo v podstate predstavujú akési filtračné body v ľudskom tele. Lymfatické uzliny obsahujú špeciálne biele krvinky, ktoré pomáhajú ničiť škodlivé patogény. Ak lymfatická tekutina neprúdi voľne, odpadové látky a toxíny sa hromadia v okolitom tkanive.

Lymfatické cievy sa teda správajú ako taký drenážny systém a preto by sme sa mali snažiť, aby fungoval správne, teda aby sa cievy, ktoré odvádzajú odpadové látky neupchávali. Stagnácia lymfy totiž vedie nielen k hromadeniu toxínov ale aj k oslabeniu imunity a k ďalším zdravotným problémom.

 

10 príznakov, keď lymfatický system štrajkuje:

 • Ranná stuhnutosť
 • Únava
 • Suchá pokožka so sklonom k svrbeniu
 • Nadúvanie
 • Bolestivosť prsníkov pred a pri každej menštruácii
 • Zadržiavanie vody v organizme
 • Zvyšovanie hmotnosti
 • Chronické bolesti alebo zápal prinosových dutín, hrdla či ucha
 • Celulitída
 • Studené ruky a nohy

 

5 krokov ako rozprúdiť lymfatický systém

 

 1. Chrániť organizmus pred chemikáliami

Dôležité je znížiť vystavenie organizmu vystaveniu účinkom chemických látok v potravinách ale aj v kozmetických prípravkoch, ktoré sa používajú pri hygiene. Taktiež je potrebné zvýšiť príjem antioxidantov a potravín, ktoré majú protizápalový účinok ako je zelená listová zelenina, omega – 3 mastné kyseliny, bylinky a koreniny v podobe zázvoru, kurkumy či cesnaku.

 

 1. Zabrániť dehydatácii organizmu

Udrživať správnu hydratáciu organizmu, pretože lymfatická tekutina je z 95 % tvorená vodou. Jednou z najčastejších príčin preťaženia lymfatického systému je práve dehydratácia organizmu. Vhodné je počas dňa piť čistú vodu, bez prísad v podobe cukru (obsahujú ho takmer všetky ochutené nealkoholické nápoje). Lymfatický systém zaťažuje tiež alkohol, spracované šťavy ale aj nápoje určené pre športovcov. Pozor na kávu, pretože priveľa kofeínu rovnako dehydruje telo.

 

    3. Zamerať sa na vhodný výber potravín

Červené a surové potraviny ako sú bobule, granátové jablká, čerešne, brusnice a repa… pomáhajú voľnému prúdeniu lymfy. Tieto potraviny sú okrem iného aj prínosom pre zdravé trávenie tuku či činnosť čriev. Prirodzene sa vyskytujúce enzýmy a flavonoidy v surovom ovocí a zelenine pomáhajú rozložiť nahromadenie toxínov a voľných radikálov a tak podporujú pravidelné vyprázdňovanie a čistenie čriev a pomáhajú udržiavať lymfatický system zdravo fungujúci.

 

 1. Dostatočne a pravidelne sa hýbať ale aj smiať

Lymfatický systém nemá pumpu ako je srdce, ktoré je hnacím motorom pre krv, ktorá cirkuluje, filtruje sa i okysličuje v obehovom systéme, preto sa musí spoliehať iba na prácu svalov. Rytmické napätie a uvoľnenie svalov počas fyzickej aktivity poháňa lymfatickú tekutinu cez tzv. systém kanálikov.

Smiech a hlboké dýchanie (aj to je pohyb J) pomáhajú tlačiť lymfu cez cievy. Rovnako účinkuje aj masáž nasucho, ktorá prekrvením tkanív podporuje zdravý prietok v lymfatickom tkanive spojenom s pokožkou. Pozor! Masáž by vždy mala prebiehať od vzdialenejších miest smerom ku srdcu a zamerať by ste sa mali na partie hlavy, krku, nohy, prsníky a brušnej oblasti, kde prúdenie lymfy je najviac sústredené.

 

 1. Eliminovať stres 

Naučiť sa zvládať a minimalizovať každodenný stres je veľmi potrebné, pretože vplyv pravidelného emocionálnemu stresu zaťažuje lymfatický systém, no i trávenie a celkové zdravie človeka. Naučte sa spomaliť, meditovať, viac času tráviť v prírode, prípadne sa dajte na jogu alebo tai chi, cvičenia, ktoré koordinujú dych s pohybom a tak sú obzvlášť účinné pri správnom prúdení lymfy aj porozumeniu svojim emóciám.  

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment