--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

10 potravín, ktoré vám nepridajú kilogramy navyše

27.07.2018 | 4947x Zhliadnutie | Chudnutie

Neustály boj s tukovými vankúšikmi je unavujúci. Mnohí ľudia sa snažia buď schudnúť alebo hmotnosť si udržať, len aby ručička na váha nevyletela hore. Tento boj je náročný, pretože žijeme v dobe, kde sme doslova atakovaní nezdravými potravinami, ktoré sú nutrične doslova “nabombované” prázdnymi kalóriami, ktoré okrem prínosu neželaných kilogramov navyše, pre ľudské telo sú úplne bezcenné.

 

Lenže hladovanie nie je tá správna cesta. A navyše zaspávať s prázdym žalúdkom, tiež nie je riešenie, pretože raz aj to najpevnejšie odhodlanie zlyhá a večerné nálety do chladničky sú tou najlepšou cestou k neželanému priberaniu. Ako sa tomu dá vyhnúť?

 

Existuje niekoľko potravín po ktorých sa opatí siahnuť, no ich zoznam je iba orientačný. Oveľa viac vám dokáže poradiť výživový špecialista, ktorý vám jedálniček zostaví namieru a tiež dokáže poradiť, ktoré maškrty si odopierať nemusíte, prípadne poradí primeranú náhradu. :)

 

Tieto potraviny si zvyčajne môžete dopriať bez toho, aby ste pribrali:

 

  1. UHORKY – obsahujú veľa vody a pritom majú veľmi nízky obsah kalórií, no pritom sú bohaté na živiny.
  2. KEL – rovnako ako uhorky má nízky obsah kalórií a je bohatý na bielkoviny a vlákninu, tiež vitamíny a ďalšie živiny, takže kel je ideálnou potravinou, ktorú si pokojne môžetedopriať aj večer.
  3. SYR – spolu so zeleninou je skvelou voľbou na večeru. Bielkoviny, na ktoré je syr bohatý vás zasýtia a preto na ďalšiu “mlsku” ani nepomyslíte. Navyše konzumácia syra - samozrejme bez pečiva – je dobrou alternatívou zravej večere, ktorá nebude mať za následok priberanie.
  4. BANÁNY – podľa niektorých odborníkov si môžete banán dopriať aj vo večerných hodinách, najmä ak siahnete po tom menej zrelom banáne. Banány neobsahujú tuk ale sú nadupané vlákninou, preto majú taký sýtiaci účinok.
  5. JABLKO a ARAŠIDOVÉ MASLO – o tom, že jablká sú zdraviu prospešné, niet pochýb, navyše rovnako ako banány obsahujú veľa vlákniny. Arašidové maslo má vysoký obsah bielkovín, takže táto kombinácia potravín údajne stimuluje trávenie a bráni návalom pocitu hladu.
  6. ZELER – až 95 % jeho obsahu tvorí voda, je bohatým zdrojom vlákniny, folátu, draslíka a ďalších živín. Jedna porcia zeleru má totiž len 6 kalórií, takže ďalšia skvelá zelenina na večeru.
  7. GRÉCKY JOGURT – vynikajúco zaženie pocit hladu, takže si ho pokojne môžete dopriať aj ako druhú večeru.
  8. MORČACIE MASO – spomedzi hydinového mäsa má morčacie mäso najmenší podiel tuku a vysoký podiel živočíšnych bielkovín, preto je ideálne na večeru. Spolu so zeleninou tvorí skvelú voľbu pre rýchlu a zdravú večeru, po ktorej určite zbytočne nepriberiete.
  9. ČUČORIEDKY – už sme o nich písali, že sú skvelým antioxidantom. Jedna šálka čučoriedok má približne iba 85 kalórií, takže si ich môžete spokojne dopriať namiesto sladkej maškrty.

10.MRKVA – ďalšia skvelá zelenina, ktorú môžete konzumovať kedykoľvek. Množstvo ochranných látok aj vláknina, ktorú mrkva obsahuje vám pomôže zahnať hlad kedykoľvek. Naporcujte si hranolčeky alebo kolieska mrkvy a majte ju poruke kedykoľvek budete mať chuť na sladké.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment