--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

10 najväčších tajomstiev rybieho oleja

05.09.2018 | 9334x Zhliadnutie | Zdravie

Rybí olej má mnoho zdravotných benefitov, je nenahraditeľným pomocníkom v predchádzaní srdcových ochorení, udržaní správnej hladiny dobrého cholesterolu, pomáha udržiavať pružnú a pohotovú myseľ ale tiež prináša ešte mnoho ďalších pozitív.

 

Poznáte všetky zdravotné pozitíva rybieho oleja?

Rybí olej obsahuje nenahraditeľné omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú udržať cievy a srdce zdravé. Pravidelná konzumácia rybieho oleja má však oveľa širšie zdravotné benefity a pomáha organizmu zotrvať v dobrej kondícii doslova od hlavy až po päty.

 

  1. Úžasný benefit pre srdce a cievy

Mastné kyseliny omega-3 a omega-6, ktorý rybí olej obsahuje chránia pred kardivaskulárnymi ochoreniami. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie až 1/3 úmmrtí súvisí práve s týmito ochoreniami. Tieto mastné kyseliny znižujú “zlý” a upravujú hladinu “dobrého” cholesterol, znižujú hladinu triglyceridov aj výskyt usadenín na vnútorných stenách ciev a tiež upravujú tlak krvi. Ak rybí olej konzumujeme pravidelne, ide o veľmi dôležitý benefit pre kardivaskulárne zdravie.

 

2. Udrží pružnú myseľ

Alzheimerova choroba je veľkým strašiakom tejto doby. Mastná kyselina omega-3 obsahuje DHA alebo dokosahexaenovú kyselinu, ktorá pomáha udržiavať bunkové membrány zdravé a tiež posilňuje spojenia nervových buniek. Pre tieto dôvody je užívanie rybieho oleja jedným z krokov prevencie pred Alzheimerovou chorobou.

Mnohé štúdie tiež poukazujú na fakt, že rybí olej stimuluje funkciu mozgu a zlepšuje reakčný čas, zlepšuje funkcie mozgu aj rýchlosť rozhodovania.

 

3. Zlepší fungovanie imunitného systému

Existuje už mnoho potravín, ktoré sú fortifikované práve rybím olejom a to aj z dôvodu, že mastné kyseliny stimulujú funkciu prostaglandínov, ktoré robia imunitný systém silnejším a tiež pomáhajú telu vysporiadať sa s infekciami a zápalmi.

 

4. Pomáha dosiahnuť pružnejšie telo

Už v polovici minulého storočia odborníci zaznamenali, že ľudia, ktorí žili v blízkosti mora a teda často majú ryby v ich jedálničku, majú menej často bolesti kĺbov. Je to najmä preto, že kĺby potrebujú tuk, bez neho tkanivá kĺbov strácajú pružnosť, ktorá vedie k bolestiam aj zraneniam. Hoci rybí olej artritídu nevylieči, je vhodnou prevenciou práve problémom s kĺbmi zabrániť.

 

5.Regeneruje organizmus

Viete, že rybí olej pomáha po cvičení obnoviť energiu rýchlejšie? Niektoré štúdie naznačujú, že užívanie rybieho oleja u ľudí, ktorí cvičia, pomáha znížiť zápalové procesy aj intenzitu svalovej bolesti pro tréningu. Experimenty poukazujú na fakt, že polynenasýtené mastné kyseliny sú schopné chrániť nervové bunky pred zraneniami a zabrániť ich smrti. Hoci pri pravidelnej konzumácii rybieho oleja sa z vás nestane šampión, ale určite vám pomôže trénovať častejšie a s vyššou intenzitou, takže cvičenie sa stane účinnejším.

 

6. Pomôže ľahšie zvládnuť stress

Polynenasýtené mastné kyseliny majú vplyv aj na produkciu serotonínu, teda hormónu, ktorý je zodpovedný za dobrú náladu. Preto sa s rybím olejom aj ľahšie zbavíte stresu. V niektorých prípadoch je rybí olej odporučený aj deťom s hyperaktivitou či deficitom pozornosti. Výskumné štúdie naznačujú, že rybí olej môže mať pozitívny vplyv aj na ľudí trpiacich schizofréniou či inými duševnými ochoreniami.

 

7. Znižuje očný tlak

Očný lekári môžu odporučiť rybí olej aj v prípadoch ľudí, trpiacich glaukómom. Je to preto, lebo mastné kyseliny pomáhajú odstrániť tekutinu v oku, čo vedie k zníženiu očného tlaku, hoci rybí olej nie je možné považovať za plnohodnotnú liečbu, tento pozitívny fakt sa mu uprieť nedá.

 

8. Poskytne ďalšie vitamíny a minerály

Rybí olej okrem spomínaných mastných kyselín obsahuje celý rad vitamínov a minerálov v závislosti od typu rýb a mnohých ďalších faktorov. Predovšetkým ide o vitamín A a D, ktorý môže pomôcť odstrániť problem s krehkými vlasmi a tiež môže byť pomocníkom pri vstrebávaní vápniku a fosforu. V minulosti bol rybí olej predpisovaný deťom preto, aby sa zabránilo vzniku rachitídy – krivice.

 

9. Pleť robí zdravšou aj krajšou

Rybí olej má pozitívny vplyv na pokožku, pretože omega-3 môže “skladovať” kolagén – ktorý tvorí akýsi pružný základ našej pokožky, a zabraňuje vzniku vrások. Vek a permanentný stres totiž znižujú množstvo kolagénu, a následne tak prichádza k vysušeniu pokožky.

Dostatočný príjem polynenasýtených mastných kyselín môže tiež pomôcť pri akné. Medzi všetkými mastnými kyselinami má omega-3 najsilnejší imunomodulačný účinok, ktorý urýchľuje hojenie.

 

10. Pomáha znížiť hmotnosť

Počas výskumu vedci zistili, že pravidelné užívanie rybieho tuku znižuje chuť do jedla a vytvára pocit nasýtenia.

Niektorí vedci sa domnievajú, že ďalší zdroj omega-3 zvyšuje schopnosť tela rozložiť tuky. Takže namiesto ukladania tukov ich telo použije ako zdroj energie pre každodennú činnosť. Najdôležitejšia vec, ktorú si ale treba zapamätať o rybom oleji je, že má veľa kalórií.

 

 

 

Čo je ešte dobré o rybom oleji vedieť? 

Ak chcete dosiahnuť pozitívny účinok na váš organizmus konzumáciou rybieho oleja, zistite si všetky dostupné informácie, prípadne sa poraďte s vaším výživovým poradcom či lekárom. Rybí olej totiž nie je vhodné používať v prípadoch, ak ste alergickí na ryby alebo máte problémy so štítnou žľazou, pečeňou, obličkami, trávením, v čase tehotenstva a dojčenia.

Taktiež zvážte výber rybieho oleja, preštudujte si etiketu, z čoho je vyrobený, pretože väčšina býva vyrobená z pečene tresky, ktorá môže obsahovať aj veľa toxínov a iných metabolitov. Oveľa prospešnejší je totiž olej z mäsa a svalov rýb ako je napr. losos.

Ak chcete posilniť imunitný systém, môžete olej užívať počas sychravých jesenných dní alebo na konci zimy. Rybí olej je vhodné užívať spolu s jedlom alebo tesne po ňom, ale tiež závisí aj na odporúčaní výrobcu. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment