--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Barbora Šebeková

Dopriať svojmu telu to, čo potrebuje - o tom je chudnutie

Sedenie v kancelárii, únava, stres a večery trávené doma v posteli, s chipsami a vínom pred Netflixom. Tak vyzeral môj život pred rokom. Nemala som motiváciu, životný cieľ, strácala som sebaúctu a uzatvárala sa do seba. Chrbát a krk ma už boleli permanentne a kondíciu som mala na bode mrazu.

V januári, po vianočných a silvestrovských oslavách, ma seklo v krížoch a tým sa začal môj príbeh. Prvé, čo ma napadlo bolo, že vyhľadám pomoc od fyzioterapeuta. Keď som ho navštívila, spravil mi vstupnú prehliadku a už len jeho výraz v tvári hovoril za všetko. Vzhľadom na to, že som vôbec necvičila a svaly som mala ochabnuté, okolo chrbtice, najmä krčnej, sa mi začal ukladať tuk, ktorý sa márne snažil chrániť chrbticu. Fyzioterapeut mi povedal, že je to naozaj nebezpečné a že by som mala začať cvičiť, alebo sa aspoň viac hýbať. Vtedy sa vo mne niečo zlomilo. „Mám 25 rokov a cítim sa takto? Ako sa asi budem cítiť za 10 rokov, ak nič nezmením?“ Rozhodla som sa to riešiť okamžite a rázne.

Už od začiatku som mala obrovskú podporu od mojich kamarátov, ale najmä rodičov. Na základe odporúčaní a recenzií som si vybrala kliniku NUTRIADAPT a svoj výber rozhodne neľutujem, práve naopak. Prístup všetkých zamestnancov na klinike bol od začiatku veľmi priateľský a profesionálny. Poslali ma na krvné testy a spravili všetky potrebné vstupné vyšetrenia.

Výsledky vyšetrení boli pre mňa veľkým šokom. Všetky hodnoty boli červené! Váha presahovala 88 kg, cholesterol som mala mierne zvýšený, metabolický vek až 48 rokov a najviac ma vystrašil viscerálny tuk, ktorý sa ukladá okolo orgánov a je veľmi nebezpečný. Ten som mala až na hodnote 7, pričom optimálny stupeň v tele by nemal v mojom prípade presahovať 3. Od toho momentu som vedela, že sa nezastavím, pokiaľ nebudú všetky hodnoty zelené a už nikdy sa nechcem dostať na inú farbu.

Nemôžem tvrdiť, že prvé 2-3 mesiace sú ľahké. Vôbec som si nevedela predstaviť koľko je 100 g ryže, na aké rôzne spôsoby sa dá urobiť 150 g kuracieho mäsa, alebo ako sa dá prijať 300 kcal namiesto 2 000 kcal bez toho, aby som si to vôbec všimla. Tieto a mnoho ďalších vecí som sa musela naučiť, čo zabralo veľa času a energie. Prvý mesiac som asi nehovorila o ničom inom ako o strave a cvičení. Po približne 2-3 mesiacoch som sa už ale prichytila pri tom ako varím bez váženia, v reštaurácii som nikdy nezjedla celú porciu, bez váhania som si objednávala zdravé a nízkokalorické jedlá a cvičiť som chodila aj sama od seba, hoc si len zabehať alebo sa rýchlou chôdzou prejsť po lese.

Teraz je to 10 mesiacov, čo sa môj život diametrálne zmenil. Všetky hodnoty mám podľa výsledkov zelené. Váha mierne presahuje 67 kg, metabolický vek zodpovedá môjmu veku a viscerálny tuk je zastabilizovaný na optimálnom stupni 3. Neobmedzuje ma bolesť hlavy, chrbta, brucha, či krku. Neviem si predstaviť večer zjesť pri Netflixe balík chipsov, ale nie preto, že nemôžem, ale nechcem. Namiesto toho idem s kamarátmi alebo s rodinou na výlet, do mesta, na večeru a podobne. Z diskotéky neodchádzam prvá, lebo už nevládzem tancovať, ale posledná a smutná, že nemôžem tancovať dlhšie, pretože mi nestačí už ani 5 hodín na parkete. Teším na každú kontrolu v NUTRIADAPT klinike, kde ma moja usmiata špecialistka Katka vždy privíta s novými výsledkami a so slovami „Vy ste proste úžasná!“

Pochopila som, že to nie je o tom si niečo odopierať, ale dopriať svojmu telu to, čo potrebuje, aby som mohla svoj život naplno žiť a nie len prežívať.

Ďalšie príbehy

Ide to aj so zníženou funkciou štítnej žľazy
Zuzana Salanciová, 40 rokov
Sám som bol prekvapený z toho, ako to všetko zrazu ide
Milan Kormoš, 46 rokov
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment