--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Komplexný biochemický screening organizmu s odborným posudkom lekára

Krv nám prezradí veľa detailov a zásadných informácií, ktoré využijeme pri výbere výživového smeru a nastavenia vášho programu. Každý komplexný biochemický skríning organizmu vyhodnotí jeden z lekárov, s ktorými spolupracujeme. Vy tak dostanete jasnú správu o svojom zdraví a prípadných zdravotných rizikách. Súčasne obdržíte odborné odporúčania pre svoje stravovanie.i

Sledované parametre

AST, ALT, GGT, ALP

Ide o skratky enzýmov, ktorých zvýšené hodnoty môžu byť spôsobené množstvom ochorení, najčastejšie ochorením pečene alebo srdca. Príčinou zvýšených hodnôt môže byť prekonaný niektorý typ žltačky, mononukleóza či prítomnosť nejakého parazita.

HOMOCYSTEÍN

Táto látka je v malom množstve v krvi vždy prítomná. Výrazné zvýšenie hladiny homocysteínu v krvi je veľmi citlivým ukazovateľom stavu krvného obehu a riziká možného infarktu myokardu. Hladina homocysteínu totiž stúpa oveľa skôr ako hladina cholesterolu a riziko cievnych a srdcových ochorení tak možno odhaliť v oveľa väčšom predstihu.

GLUKÓZA

Najznámejší parameter biochemických rozborov vďaka jeho vzťahu k cukrovke. V prípade nájdenia zvýšenej hodnoty môže ísť buď o stav zvaný prediabetes, alebo o samotné ochorenie diabetes (cukrovku). Oba prípady so sebou nesú závažné zdravotné riziká a je nutné ich starostlivo sledovať v príslušnej lekárskej ambulancii.

CHOLESTEROL celkový + jeho dve frakcie: HDL (“dobrý” cholesterol) a LDL (“zlý” cholesterol)

Tieto parametre sú základom hodnotenia rizika aterosklerózy a následne cievnych chorôb, a to ako infarktu myokardu, tak mozgovej mŕtvice. Celkový cholesterol je hodnota len orientačná a preto sa merajú aj ďalšie dva typy. Hodnoty sa menia v závislosti od skladby stravy a tiež sú dané geneticky. Ak zistíme akékoľvek nevhodné zmeny, odporučíme vám zájsť s výsledkami komplexného biochemického skríningu organizmu ku špecializovanému lekárovi.

TRIACYLGLYCEROLY

Sú to látky tukovej povahy a v zdravom organizme by mala byť hladina týchto látok v krvi čo najnižšia. Opačný prípad svedčí o poruche metabolizmu tukov. Tento ukazovateľ je z hľadiska hodnotenia rizika obehových a dokonca aj niektorých ďalších ochorení veľmi dôležitý, dokonca dôležitejší ako samotná hodnota celkového cholesterolu.

KYSELINA MOČOVÁ

Ide o látku, ktorá vzniká ako "odpad" trávenia v strave prirodzene prítomných látok zvaných "puríny". Zdravý organizmus dokáže nadbytok kyseliny močovej vylúčiť močom. V niektorých prípadoch však dôjde k narušeniu tohto procesu, môže dôjsť dokonca až k ochoreniu zvanému dna, prípadne sa môže rozvinúť aj dnavá artritída. Ide o veľmi vážne ochorenie značne zhoršujúce kvalitu života. V prípade, že zistíme, že máte v tomto smere problém, odporučíme vám úpravu vášho stravovania tak, aby došlo k obmedzeniu prísunu purínov.

CRP

Ide o jeden zo základných ukazovateľov, ktorého zvýšená hodnota poukazuje na zápal. Avšak je potrebné pátrať aj po ďalších možných príčinách, predovšetkým bakteriálnych infekciách všetkého druhu. Hodnoty tohto ukazovateľa veľmi rýchlo reagujú na aktuálnu situáciu, takže v priebehu niekoľkých pár dní sa môžu zásadným spôsobom meniť.

TSH

TSH je hormón produkovaný mozgovým príveskom (hypofýzou). TSH je súčasťou spätnoväzbového systému, ktorý udržuje v krvi stabilné množstvo hormónov štítnej žľazy (T4 a T3). Zvýšené / znížené hodnoty signalizujú poruchu funkcie štítnej žľazy./p>

GLYKOVANÝ HEMOGLOBÍN

Tento ukazovateľ je mimoriadne dôležitý vzhľadom na jeho súvislosť s metabolickými ochoreniami. Jeho zvýšená hodnota poukazuje na stav súvisiaci so začínajúcim ochorením cukrovkou.

KRVNÝ OBRAZ

Krvný obraz je laboratórne vyšetrenie stanovujúce množstvo hemoglobínu, počet červených krviniek (erytrocytov), bielych krviniek (leukocytov) a krvných doštičiek (trombocytov) v krvi. Patrí medzi základné hematologické vyšetrenie. Zmeny v počte, veľkosti alebo tvare krviniek ukazujú na prebiehajúce ochorenie v tele. Charakter zmien vypovedá o jeho druhu i priebehu. Kombinácia nálezov potom skladá obraz ochorenia.

KREATINÍN

Kreatinín je látka vznikajúca vo svaloch ako konečný produkt odbúravania kreatínfosfátu, ktorý je energetickou zásobárňou pre svalový sťah. Okrem vlastnej tvorby sa kreatinín dostáva do organizmu potravou. Vylučovaný je prevažne obličkami, späť do krvi z moču sa nevstrebáva. Denné tvorba a vylučovanie kreatinínu sú pre danú osobu konštantné, závisí hlavne na množstvo svalovej hmoty, tvorbe kreatinínu vo svaloch, miere vylučovanie obličkami a na diéte. Stanovenie koncentrácie kreatinínu sa používa hlavne pre posúdenie funkcie obličiek.

MOČOVINA

Močovina je konečný produkt odbúravania bielkovín (presnejšie dusíka aminokyselín) v organizme. Ide o malú molekulu tvorenú pečeňou, ktorá voľne prechádza cez všetky membrány, a preto je jej koncentrácia v krvi aj vo vnútri buniek rovnaká. Močovina je z organizmu vylučovaná predovšetkým obličkami. Koncentrácia močoviny v krvi závisí od množstva bielkovín prijatých potravou, stupni rozpadu bielkovín v organizme, schopnosti pečeňových buniek tvoriť močovinu, stavu zavodnenia organizmu a miere vylučovania močoviny obličkami. Stanovenie koncentrácie močoviny sa používa hlavne pre posúdenie funkcie obličiek.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment