--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Analýza črevného mikrobiómu

Črevný mikrobióm je pojem zahŕňajúci všetky mikroorganizmy osídľujúce ľudská črevo. Jeho zloženie môžeme ovplyvniť faktormi, ako sú strava, životné prostredie či užívanie liekov. Mikrobiálna rovnováha je zásadná pre správne fungovanie organizmu, pretože má vplyv napríklad na to, či sa u nás prejaví niektoré ochorenie.

Už starogrécky lekár Hippokrates tvrdil, že "každé ochorenie začína v črevách". Nemožno zanedbať ani vplyv mikrobiómu na psychiku, pretože mikrobióm špecificky komunikuje s naším mozgom. Najnovšie štúdie potvrdzujú, že mikrobióm ovplyvňuje aj naše chute. Jednotlivé baktérie vyvolávajú cielene chuť na potravu, ktorá je pre nich ideálnym médiom.

Ľudia s nadváhou sa tým dostávajú do začarovaného kruhu - majú zvýšenú chuť na nezdravé jedlo, ktorého konzumácia vedie k ďalšiemu rastu podielu zlých baktérií.Spoznajte, ako mikrobióm ovplyvňuje konkrétne vaše telo. Naša unikátna metóda založená na molekulárno-biologickej analýze 4 vybraných bakteriálnych skupín odhalí, či práve u vás nespôsobujú baktérie neschopnosť chudnúť a či vám nehrozia niektoré choroby. Na základe analýzy sme potom schopní navrhnúť pre vás vhodné riešenie.

Analýza črevného mikrobiómu

Zistite, čo všetko môže spôsobovať zlý mikrobiom vo vašich črevách.

 

Akceleruje premenu potravy na tuky

 

Rôzne bakteriálne kmene dokážu z potravy vyzískať rôzne množstvo energie. Premnoženie "zlých" baktérií tak vedie k tomu, že si z potravy vezmú viac energie a tú potom premení na tuky, ktorých prebytok telo ukladá do tukových zásob.

Negatívne ovplyvňuje vaše chute

 

Najnovšie štúdie potvrdzujú, že mikrobióm ovplyvňuje naše chute. Jednotlivé baktérie vyvolávajú cielene chute na potraviny, ktoré sú pre ne ideálnou potravou. Ľudia s nadváhou sa tým dostávajú do začarovaného kruhu - majú zvýšené chute na nezdravé jedlo, ktorého konzumácia vedie k ďalšiemu rastu podielu zlých baktérií.

Zárodok mnohých zdravotných problémov

 

Už starogrécky lekár Hippokrates tvrdil, že "každé ochorenie začína v črevách". Mnoho vedeckých výskumov ukazuje na úzky vzťah medzi mikrobiómom a zlou imunitou, nadváhou, obezitou, alergiami, únavou, diabetom 2. typu, kardiovaskulárnymi ochoreniami, tráviacimi problémami (zápcha / hnačky), zlou náladou, depresiami alebo napr. zápalovými ochoreniami.

Čo je to črevný mikrobióm

 

 

Črevný mikrobióm (predtým nazývaný mikroflóra) je pojmom zahŕňajúcim všetky mikroorganizmy osídľujúce ľudská čreva. Priemerná ľudská črevná mikrobiota váži 1-2 kilogramy, je zastúpená približne 1000 druhmi (v extrémnych prípadoch až 2500) a jej zloženie ovplyvňujú faktory, ako sú strava, životné prostredie, lieky či dokonca spôsob pôrodu.

 

 

Ľudské črevo obsahuje až:

 

100 biliónov       2500

Jednotlivých baktérií       Rôznych druhov


Prvá dostupná analýza mikrobiómu v SR

 

Spoznajte, ako mikrobióm ovplyvňuje konkrétne vaše telo. Naša unikátna metóda založená na komplexnej molekulárnej biologickéj analýze 4 vybraných bakteriálnych kmeňov odhalí, či práve u vás nespôsobujú baktérie neschopnosť chudnúť a či vám nehrozia závažné choroby. Analýza zároveň slúži ako prvý krok k náprave. Akonáhle zistíme skladbu vášho mikrobiomu, sme schopní odporučiť vhodné potraviny a prebiotiká "na mieru", ktoré povedú k vráteniu správnej rovnováhy.


Analýza 4 vybraných kmeňov:

Firmicutes

Baktérie Firmicutes sú v čreve zodpovedné za rozklad zložitých tukov na jednoduchšie vstrebateľné látky. Ich zvýšené zastúpenie môže viesť k obezite.

Bacteroidetes

Medzi tieto kmene patria prevažne baktérie, ktoré využijú menej energie z potravy. Energetická výťažnosť u nich nie je tak veľký ako u Firmicutes a s nadsádzkou sú teda považované za ochrancu proti obezite.

Lactobacillus

Pre organizmus veľmi dôležité baktérie. Podieľajú sa totiž na najrôznejších metabolických a imunologických pochodoch, ktoré udržujú rovnováhu v tele.

Bifidobacterium

Prínos týchto baktérií spočíva v ich účasti na reguláciu zápalových procesov. Zároveň tiež môžu spôsobovať znižovanie hladiny cholesterolu v krvi a pečeni.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment