Aktuálne informácie k fungovaniu našich pobočiek nájdete tu.

Lahodná strecha zo sušienok SMART BREAK

28. 5. 2019 | 2106 Zhladnutie
8
porcií
10
minút
obtiažnosť
1015 kJ / porcia

Aj maškrtiť sa dá zdravšie. Vyskúšajte pre tento recept naše sladké sušienky SMART BREAK. Tvaroh a kyslá smotana s čerstvým ovocím a šikovné ruky z nich urobia nielen krásnu, ale aj osviežujúce desiatu alebo dezert.

Postup

Pripravíme si krém. Vyšľaháme tvaroh, kyslú smotanu, domáci vanilkový cukor, kôru z polovice citróna, 2 odmerky proteínu vanilka alebo kakao.  

Na strechu budeme potrebovat sladké sušienky SMART BREAK, ktoré rozložíme pred seba na alobal, pohľadovou stranou nadol, dlhšou stranou k sebe, a to v troch radoch. Tak nám vzniknú 3 rady po 6 sušienkách, kde stredná rada bude základná a bočná rada bude tvoriť strany strechy.

Na strednú radu nanesieme polovicu krému. Na vzniknutú vrstvu položíme celý banán alebo iné ovocie (celé jahody, maliny, čučoriedky a pod.). Ovocie potom zakryjeme zvyšným proteínovým krémom.

Strechu zaklopíme tak, že ľavú ruku podložíme pod alobal, na ktorom leží ľavá nezakrytá strana sušienok a to isté urobíme s pravou stranou. Nad strechou alobal utiahneme rolovaním a necháme do druhého dňa odležať. Po rozbalení krájame, čím vzniknú pekné proteinové trojuholníčky naplnené ovocím.

TIP: Na nanášanie krému je možné využiť igelitový sáčok s ustrihnutým rohom.

TIP na výrobu domáceho vanilkového cukru: Na 1 kg domáceho vanilkového cukru potrebujeme aspoň 4 priemerné veľké vanilkové struky. Tie rozrežeme, vložíme do uzatvárateľnej nádoby s objemom cca. 1 liter a dosypeme trstinovým cukrom. Pokiaľ v kuchyni využívame vanilkové struky, po vyškriabaní dužiny použitý struk nevyhadzujeme, ale pridáme ho do nádoby s trstinovým cukrom. Obsahuje totiž arómu, ktorá vanilkový cukor eště viac vylepší. Nielen, že máme kvalitný domácí vanilkový cukor, ale 1 porcia (20 g) nás vyjde na necelých 10 centov.

Suroviny

STRECHA
9 balíčkov sladkých sušienok (18 ks) SMART BREAK
KRÉM
250 g polotučného tvarohu (1 krabička)
200 g kyslej smotany (1 kelímok)
20 g domáceho vanilkového cukru (alebo trstinového cukru alebo 1 PL medu)
kôra z polovice citróna
50 g 4H COMPLEX PROTEIN (2 odmerky vanilky alebo kakaa)
jahody, banán alebo iné ovocie

8 porcií | doba prípravy 10 minút | 1015 kJ / 243 kcal
Tuky
12,0 g
Sacharidy
20,0 g
Bielkoviny
13,0 g
Vláknina
5,0 g

Vhodné precelúrodinu, vegetariánov a deti, zdroj bielkovín, nízkyglykemický index

Ďalšie zaujímavé recepty

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Rovnako ako je normálne starať sa o svoje zdravie a chodiť na pravidelné preventívne prehliadky k lekárovi.

Je prirodzené si udržiavať zdravú hmotnosť. Ak je vysoká, výrazne nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi po schodoch, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám spracovaná gramážová kuchárka v osobnom výživovom pláne, kde možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií, a to v rozmedzí 2-6 jedál denne. Osobný výživový plán rešpektuje aj vaše chuťové preferencie. Potraviny, ktoré vám nechutia, sa automaticky do osobného výživového plánu nezaradia.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom za 7,90€.
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment